/11. kapitola/

27. dubna 2012 v 21:08 | Terka M. |  Na život a na smrt
  • Co se tentokrát stane?
  • Čtěte v cč.


***

Sanitka rychle ujíždí před modro červenými blikajícími světly když tu se přímo před Kristeninýma očima objeví prudká zatáčka.
Kristen neví co dělat, ví ale, že to neubrzdí a že dostane smyk.
"Kristen!" Zvolá náhle Klára když po půl hodince spánku konečně otevře oči "Zastav!"
"Snažím se, ale nejde to," Pokrčí rameny a dál se pokouší zabrzdit "Asi mi vytekla brzdová kapalina!" Vyjekne když si uvědomí jaké by to mohlo mít následky.
Kristen už nemůže pomalu ani řídit jak je z brždění unavená a neví co s prudkou zatáčkou dělat. Netuší jak se zachránit aby Kláře řekla o co jí jde.
"Kláro," Pohlédne své spolujezdkyni do očí "Vem si to," Podá jí malý lísteček.
"Co to je?" Nechápe Klára.
"Něco co by ti v pátrání mohlo pomoct," Řekne a nějak záhadně přibrzdí a pokyne Kláře rukou, ať vyskočí.
"Co? To ne!" Snaží se Klára ještě protestovat, ale Kristen jí otevře dveře a jemně ji popostrčí.

***

Sirény pomalu dohoukávají, světla zhasínají, Klára se valí z prudkého kopce a nemůže ovládat rychlost.
"Třísk!" Práskne sebou Klára o starou borovici a má pocit, že jí praskla hlava. Neví kde to je, ví jen že musí rychle pryč jinak jí chytnou a pak by Kristen nemohla splnit to, co po ní chce. Jen nemůže přijít na to, co. Kdoví jestli Kristen ještě vůbec žije, Povzdechne si a pospíchá dál. Musí odtamtud co nejrychleji pryč i kdyby jí to mělo stát život, což by velice nerada kdyby zemřela. Nemohla by umírat při pomyšlení, že její matku drží nějaký hajzl, kterého má poslouchat a který jí ani neřekl pravdu v tom, co má hledat.

***

Klára dobíhá poslední metry k blízké benzínce, aby se ukryla před policií a taky, aby načerpala síly pro další cestu. Popříkladě by si ráda obstarala nějaké auto v kterém by odjela na místo, kam měla Kristen namířeno. Klidně by auto i ukradla, jen kdyby našla svoji milovanou maminku a zachránila Kristen zadek.
"Crr,.." Uslyší a vyndá z kapsy mobilní telefon Samsung s dotykovým displejem a přijme hovor. Ukáže se, že volá únosce její mamky.
"Dobrý den Kláro," Pozdraví "Doslechl jsem se, že jste se spojila s Kristen Bayerovou a nemám z toho dobrý pocit," Ukáže svoje emoce a Klára se snaží potlačit lítost.
"Teď už ne," Oznámí mu a i z jeho hlasu je poznat, že se usmívá.
"Hlavně neudělejte žádnou blbost, například vás varuji, abyste se nespřáhla s policií," Pokouší se ji varovat "Jinak víte co se stane," Pokusí se naznačit, ale Klára stále nechápe "Vaše maminka, šmik šmik." Dořekne a Klára uslyší výstřel.
"Potřebuji slyšet, že moje mamka žije." Upozorní a tak jí únosce tedy vyhoví. Bohužel Klára slyší jen jakýsi nerozeznatelný zvuk a uvědomí si, že mamka má nejspíš roubík.
"Tak, maminku jste slyšela, teď vám zadám práci," Odmlčí se "Zajedete si na Slovensko, na hrad Uhrovec podrobnosti si vyhledejte sama. Zbytek řeknu až budete na místě. Pak zavolejte." Snaží se zavěsit, ale Klára ho zastaví.
"Víte kolik dneska stojí hovor do Česka ze zahraničí?!" Rozkřikne se na něj.
"Vím, zaplatím vám to po vykonané práci, ale pokud něco zvoráte, nedostanete nic a navíc vás bude čekat jistá smrt," Upozorní ji "A vaši matku taky."
"Dobrá, udělám to.. čím se mám svézt?"
"U benzinky kde teď stojíte má jeden můj kamarád červeného bavoráka, tak si ho smíte půjčit, kámošovi to vysvětlím."
***

<< Předchozí díl, následující díl >>

***
Mějte se!
Zdraví Terka M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SL. SL. | Web | 28. dubna 2012 v 16:03 | Reagovat

Veľmi rada s tebou spriatelím. :) Takže si ma pridaj, idem to presne teraz urobiť :)
Pôjdem si prečítať tvoje príbehy aby som bola v obraze. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.