/1. kapitola/

15. března 2012 v 20:56 | Terka M. |  Na život a na smrt
  • Nebudu nijak zdržovat a tak se pusťte do čtení!
  • První, vlastně druhý příběh, který mě baví psát a doufám, že bude i nadále.;)


***

Klára dopila čerstvě uvařenou kávu, umyla hrnek a podívala se na hodinky. 10:00 Už bych měla vyrazit. Pomyslí si, sbalí notebook do batohu a obleče si svoji sportovní mikinu, kterou si loni koupila od vietnamců za pakatel. Mamka jí řekla, že tam mají slevy tak ať tam zajde a ona, protože neměla moc peněz šla. Mikina jí toho spoustu připomínala a spoustu toho s ní zažila, takže i když jí byla krátká, nevadilo jí to.
Na záda si hodila batoh, popadla peněženku na kterou málem zapomněla, mobil hodila do kapsy a z věšáku vzala klíče. Už už se chystala zamknout když v tom si všimla chybějícího klíče a zrovna ten který potřebovala. Nevěděla co dělat a cítila se zdeprimovaná. Sedla si na schody a přemýšlela kde by tak mohl být.
Za chvíli rychle vyskočila až se jí mikina vyhrnula nad prsa a klepla si po hlavě. Spravila si mikinu a utíkala do bytu, kde u sebe v ložnici otevřela šuplík nočního stolku a z něj vytáhla malinký klíček. Málem z toho stresu zapomněla, kde má schovaný náhradní.
Zamkla, klíček opatrně zavěsila do svazku s ostaními klíčemi a vyrazila výtahem dolů. Už mám zpoždění. Musím pohnout. Pomyslela si a utíkala jako o závod. Doběhla na autobusové nádraží, kde stály dva autobusy - MHDčko a ten který si vyhledala.
"Dobrý den, jedenkrát celou." Zadýchaně promluvila a řidič nesouhlasně zakýval hlavou "Co je? Chci celou!" Vyřkla mu a už mu zase podávala peníze. On jen chytl její ruku a zavřel ji, pak ukázal na volné místo vpředu. "To ne, to nemůžu.." Snažila se mu vnutit alespoň pět korun, ale opět odmítl "Můžete. Tady máte potvrzení o zaplacení jízdenky," Snažil se doříct a Klára se snažila promluvit "Ale -" Nakonec tedy jen pokynul rukou k sedadlu a Klára se konečně usadila. Sice od ní ještě něco slyšel, ale pouze si řekl "Ale co.. ať si to s ní vyřídí ten co to za ni zaplatil."

***

Denisa Martinsová sedí ve tmě, v puse roubík, nohy svázané nerozvazatelně silným provazem, ruce spoutané ocelovými dráty. Stále se snaží dostat se z nich, ale nic kromě viditelného zraněného zápěstí nepostřehla.
Přijde k ní mladý muž v kukle, klekne si k ní a začne jí hladit po zraněném zápěstí. Vadí jí to, ale nemůže nic dělat. Začne říkat podivující se věci divným tónem.
"Doufám, že budeš rozumná.. nerad bych ublížil tak hezké ženě s takovou krásnou tvářičkou," Štípne jí do tváří jako by byl nějaká stará babička, která už dlouho neviděla svoji vnučku "A být tebou, tak si přeju, ať tvoje dcera donese ten řetízek a ať neprovede nějakou hloupost nebo pak bych tě byl nucen zabít." Jemně pohladí svoji zbraň E-330, kterou má položenou na zemi vedle sebe, vstane a uloží ji někam na bezpečné místo. Pak vytáhne z kapsy svůj starý mobil značky MOTOROLA, který k osmnáctinám dostal od opatrovatelek a začne vytáčet číslo.

***

"Haló?" Zeptá se Klára "Kdo volá?"
"Dobrý den slečno Martinsová, jestli tipuju správně, tak už vyjíždíte z nádraží je to tak?"
"Ano," A chystá se ještě na něco zeptat, ale v tu chvíli jí to dojde. "To Vy jste za mě zaplatil jízdné?" Zeptá se nejistě.
"To souhlasí," Usměje se "Už máte zhruba představu kde by se můj řetízek mohl nacházet?"
"Ne, nemám ponětí." Řekne nechápavě a myslí si, že zešílel když ještě ani není na místě a už má vědět kde to je.
"Věřím, že na to přijdete. Už kvůli Vaší matince." Řekne pohrdavě a zavěsí.
Klára začíná chápat.

***

<< Předchozí díl, následující díl >>


Mějte se!
Zdraví Terka M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám mé příběhy?

Ano
Ne
Ujdou

Komentáře

1 SoNuLLkA SoNuLLkA | Web | 16. března 2012 v 10:35 | Reagovat

ahoj na mojom blogu je SONB ak chces sa prihlas budem velmi rada http://sonicka-opicka.blog.cz/1203/sonb-prihlasky

2 GoldieB___Aff♥ GoldieB___Aff♥ | Web | 16. března 2012 v 11:05 | Reagovat

Denisa Martinsová sedí ve tmě, v puse roubík,nohy svázané nerozvazatelně silným provazem.........!svázané nerozvazatelně silným!.......skvělý přívlastek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.