Andělé a démoni - kniha vs. film

4. února 2012 v 20:19 | Terka M. |  Reportáže
  • Před nějakým časem jsem četla knihu Andělé a démoni od vynikajícího spisovatele Dana Browna, od nějž se mi nelíbila jenom kniha Ztracený symbol. Nedokážu popsat, co přesně se mi na této knize nelíbilo, možná to, že celý ten závěr byl úplně jiný než ostatní Brownovy knihy. Každopádně, nejraději mám od něj právě tuto knihu (a pak také knihu Inferno vydanou v roce 2013 - nenechte se zmást datem zveřejnění článku, upravuji)


---

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla.

Myslím to vážně. Možná to není úplně nejlepší kniha na světě, ale minimálně pro mě určitě ano a kdybych nutně potřebovala peníze, určitě bych se za nic na světě nevzdala knih Dana Browna a to ani, kdybych už neměla z čeho žít.

Až pojedu na kolej nebo na privat (nebo kde budu na vysoké bydlet), zajisté si s sebou vezmu právě tuto knihu a pak také Inferno, které se mi taky líbilo. Doma bych si nechala akorát Anatomii lži a Ztracený symbol, Da Vinciho kód bohužel nevlastním..


Teda, ne že by byl výkon Toma Hankse špatný, právě naopak.

Myslím si, že Tom Hanks je na tom filmu asi ze všech nejlepší. Jinak byl celý ten film jiný než kniha, která byla dokonalá. Naproti tomu byl film úplně průměrný, to myslím smrtelně vážně. Byly tam scény, které vůbec nekorespondovaly s knihou a to mě šíleně iritovalo. Vlastně mě celkově štve, když se filmy neřídí tou knihou zcela.

Na druhou stranu, jsem zvyklá, že si nejdříve přečtu knihu a až potom zhlédnu film, i když pak u něj nadávám, že tohle bylo v knize úplně jiné, tohle tam vůbec nebylo,.. apod. Když jsem viděla film Spalovač mrtvol, který jsem měla shodou okolností do povinné četby, a pak si ho chtěla přečíst, protože filmové zpracování s Hrušínským nebylo špatné, už jsem to přečíst nezvládla, protože oproti filmu se tam nic nedělo a mě to prostě nudilo a já si uvědomila, že se už nikdy nepodívám dřív na film než si přečtu knihu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AnnElfwind AnnElfwind | Web | 4. února 2012 v 20:24 | Reagovat

Film jsem neviděla, ale u knihy jsem se nebála, teda musím říct, i když jsem ji prakticky celou četla v noci. Ale je pravdou, že je to super kniha. Nicméně, od Browna mám mnohem radši knihu Digitální pevnost. Možná díky mé úchylce na počítače.

2 Terka Terka | Web | 25. února 2012 v 20:29 | Reagovat

[1]: Tu začínám momentálně číst.;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.