O budoucnosti nic nevíme

23. května 2011 v 17:15 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Aneb vím, že o budoucnosti nic nevím.

---


Nikdo nezná budoucnost,..
Kdybych měla zmínit člověka, který zná budoucnost a ví, co se stane zítra či za dalších deset let dopředu, řeknu, že nikoho takového neznám. Ani věštci neznají budoucnost, přestože si to mnozí lidé myslí. Nemám ráda pořady na EZO.TV, kde jim občas někdo zavolá s tím, že si chtějí nechat vyložit osud z karet či cokoli jiného.. protože to ten dotyčný, komu volají stejně neví a jenom si vymýšlí. Je smutné, že na toto naletí většinou důchodci, kteří nemají co dělat a pak, když dotelefonují, zjistí, že už nemůžou nikomu jinému zavolat, protože jsou v mínusu..


Chtěla bych umět věštit..?
Překvapivě ano. A to i přestože, že tady oroduju za to, že nesnáším EZO.TV. Chtěla bych se naučit věštit z karet, ale jen tak pro zábavu. Ne nijak závazně. Prostě, věštila bych sama sobě nebo někomu z rodiny, ale ani já sama bych tomu asi nevěřila. Věštění jako takové mi přijde relativně zajímavé, ale odsud podsud.

Když to někdo neumí, tak ať nevěští na veřejnosti. Já vím, lidi si chtějí něco přivydělat a třeba je to i baví, ale takhle ždímat z lidí peníze za to, co ani nemusí být pravda? Lidi? Neblbněte, prosím. Děkuji.


A o čem je život..?
Tak to sama nevím, ale vím, že nejlepší na životě je jeho BÁJEČNÁ NEPŘEDVÍDATELNOST. Jednou jste nahoře, podruhé dole - je to jako na houpačce a záleží jenom na vás jak si svůj život uděláte. Už od počátku věků platí jednoduché rčení: "Jaký si ten život uděláš, takový ho máš." A přesně tímhle by se měl každý člověk řídit, k čemuž nemůžeme přičíst děti, kteří si neuvědomují, co dělají, protože jsou zkrátka ještě malí a nechápou věci přesně tak, jako my starší a možná někdy dospělí lidé.

Edit.: 6. března 2014

Vlastně umím předvídat budoucnost,..

Když vymýšlím povídky, málokdy se mi stane, že by se něco z toho opravdu nevyplnilo. Problém je ten, že to neumím ovládat a že se většinou vyplní jen ty horrorové nebo jednoduše záporné povídky. Nejsem věštkyně jako taková, to o sobě neříkám, jen vám povídám, že mé povídky se pdoobným způsobem plní a v tomhle rozhodně nejsem sama.

Dokonce i teď, když pročítám tento článek, musím vrtět hlavou nad sebou samotnou a mou babičkou, která neodolala a jedné takové 'věštkyni' zavolala a řekla jí, že nemůže spát, tak co má dělat,.. nicméně, nevím kolik jí toho babička řekla, ale ona věštkyně jí poradila, aby dala foto dědy, jež před čtyřmi lety zemřel, pryč ze svého pokoje, aby ho nechala jít a netuším, kolik ten hovor trval, ale babi provolala dvě stovky, takže jsem jí zakázala tam už volat. Stejně si myslím, že si asi jenom potřebovala popovídat, jak je pořád doma sama.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.