Maturita - proč zrovna státní..?

18. května 2011 v 16:56 | Terka M. |  Týdenní témata
Edit. 21. 9. 2013 - autorka začala studovat ve čtvrtém ročníku střední školy, oboru Ekonomika a podnikání a k tomuto datu také začala upravovat své předchozí články, aby zvýšila perspektivnost svého blogu.


---


Co si myslím o maturitě teď, na začátku čtvrtého ročníku..?

Když se nad tím teď po těch necelých třech letech zamyslím, myslím si, že je státní maturita i docela fajn. Celé čtyři roky jsem se modlila, abych z ní nemusela maturovat, ale teď se mi zdá v klidu. Jen si myslím, že by to chtělo doladit pár detailů, kterými jsou třeba chyby v didaktických testech, čímž sice maturantům přičtou body, ale taky to není zrovna ideální.

Jediná věc, která lidem (včetně mě) vadila a stále vadí, je to, že zavedení státních maturit stálo nepřeberné množství peněz a ještě teď po necelých třech letech to není doladěno úplně k dokonalosti - kupříkladu loňští maturanti si stěžovali na spoustu věcí a mnozí z nich nezvládli maturitu ani letošní školní rok při opravných maturitních zkouškách.

Věc, kterou bych hodnotila pozitivně oproti dřívějšku (dřívějším maturitám) je fakt, že když neudělám jednu část třeba v angličtině, nemusím AJ opakovat celou, ale jenom tu jednu část, takže tohle je podle mě velké plus a doufám, že to nikdo nezmění.


A z čeho hodlám maturovat..?

Z angličtiny. A to nejen proto, že většina studentů, co si vybrala matematiku, naprosto vyhořela, ale taky i proto, že na matematiku jsem naprosto a stoprocentně tupá. A navíc mě angličtina baví, takže i z toho důvodu si ji budu volit.


A proč tento článek přepisuji..?

Je to proto, že vlastně přepisuji úplně všechno. Kompletně všechny články, které jsem napsala dříve buď úplně mažu nebo jenom dolaďuji, protože styl kterým jsem to tehdy napsala je nehorázný a navíc to bylo tak krátké až to nejde..

A proč přepisuji zrovna tento článek a raději ho nesmažu? Na to je má odpověď snadná. Protože maturity jsou obecně docela dobré téma, zvlášť teď v roce 2013/2014. Takže, já, Terka M. jsem Maturantka roku 2014 a pokud mi to osud dovolí, tak budu od září 2014 i studentka VŠ, fakulty žurnalistiky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 veru-chicky veru-chicky | E-mail | Web | 18. května 2011 v 17:14

krásný blog a zajímavý dess...já osobně s maturotou soihlasím :P byla bych ráda,kdyby ses taky kukla na můj :) díky ;)

2 TerusQa TerusQa | Web | 18. května 2011 v 17:16

[1]: Já jen s tou "školní" částí. ;-)  ;-)

3 SáraJanka SáraJanka | Web | 18. května 2011 v 20:25

Ne nesouhlasím, vím že bych jí nezvládla a hodně lidí kolem mě ne jsou opravdu těžké, ale pro prváky, druháky je to lehčí se na ně připravit, než když vás postavím v posledním ročníku, před hotovou věc.

4 Tereza Tereza | Web | 19. května 2011 v 12:57

[3]: Moje řeč. :-)  :-)  :-D

Komentáře jsou uzavřeny.